פרחים של תל אביב

האביב היא עונה בה הטבע מתעורר מ"קיפאון" החורף. העונה הקרה אמנם גשומה אולם אור השמש בה מועט והטמפרטורות נמוכות. תנאים כאלה גורמים לצמחים ופרחים בתל אביב רבים להיכנס למעין תרדמת, קצב הצמיחה מאט ואף עוצר כליל, עצים רבים עומדים עירומים לאחר שהשילו את כל עליהם בשלכת בסתיו. מובן שרוב הפרחים ימתינו לתום החורף ובוא האביב על מנת לפרוח.

בארצנו, כמו בכל המדינות בהם האקלים כולל ארבע עונות (לעומת אקלים משווני למשל בו מזג האוויר כמעט אחיד לאורך השנה כולה), פרחים תל אביב כוללים את רוב הפרחים הנפוצים באזורנו.
למעשה אחד המאפיינים המובהקים ביותר של האביב הוא פריחה מרובה. שדות רחבי ידיים אשר עמדו מכוסים צמחייה יבשה בקיץ, התכסו ירוק בחורף הופכים כבמטה קסמים למרבדים צבעוניים מרהיבים.
פרחים של תל אביב נוסכים בלבבות רבים תקווה להתחדשות, הם מסמלים את מחזוריות החיים בטבע ואת ההקלה אשר מגיעה לכולנו לאחר העונה הנחשבת לקשה מכולן.

פרחים באביב

האביב בתל אביב ובארצנו אמנם קצר אך פרחים במחוזותינו מפצים על כך במידה רבה. הפריחה לה אנו זוכים בכל שנה באביב היא מעוררת השראה ממש. שטחים עצומים מתכסים בחרציות צהובות, כלניות אדומות, אירוסים, נוריות ועוד.
בטקס תום ספירת העומר נהוג לשזור זרים של פרחים המצויים בסביבה.

אחד מן הפרחים המרהיבים ביותר פרחים בתל אביב הוא הוורד. אמנם וורדים בדרך כלל אינם גדלים באופן בלתי מתורבת אך הם מצויים בגינות רבות של תל אביב ואף גדלים בחממות באופן מסחרי.
וורדים פורחים בשלל צבעים והם משמשים בסידורי פרחים. קיים אפילו קוד לפיו משויכת לכל צבע של ורד משמעות מסוימת, פרחים של תל אביב למשל ורד אדום הוא סמל לאהבה הרומנטית, ורד צהוב מסמל הערכה וידידות, ורד בצבע ורוד מסמל רומנטיקה ועוד. ערך מוסף משמעותי ביותר שיש לורדים הגדלים בגינות, באדניות, בעציצים ובאגרטלים הוא ריחם המתוק והנעים. יש גם מי שמשתמשים בעלי הכותרת של פרחי הורד להכנת מי ורדים ואף ריבות וחליטות תה.

בלתי אפשרי לתאר את האביב ללא הפאר שמשווים לו שלל פרחים של תל אביב. חלק נכבד ממצב הרוח העליז שמשרה האביב מתאפשר בזכות הצבעים הססגוניים שעונה זו נתברכה בהם.

פרחים